Привіт!
Мене звати Наталія Черногуз. Я з України, з Києва. Зараз, під час війни, вимушено знаходжусь в Німеччині. Що можу я, щоб наблизити такий жаданий День перемоги? Пишу картини, говорю через них, активно проводжу виставки, започаткувала благодійний арт-проєкт "Ефект метелика". Вірю, що творчість має важливу місію - бо культура розкриває серця, об'єднює людей і несе світло та надію. Кожен мій подих про це і кожна картина.
про мене.
Я народилась в Україні, в найкращому місті в світі - в Києві.
Моя перша освіта - Український державний педагогічний університет ім. М.П.Драгоманова. Працювала вчителем початкових класів. Це дійсно моє покликання, люблю сміх і гам дітей навколо, неймовірно радію, що ми разом можемо змінюватись, зростати, щоденно дивуватись новому та наповнюватись.
Та малюю все життя. І пошук цей почався на анімаційних курсах зі студії Укранімафільм у режисера Д.Черкаського. Це просто неймовірно захопило мене. Не можу вам передати свої відчуття, коли бачиш те, що тільки що було на папері, а тепер персонажі живі, рухаються чи розмовляють! Нажаль, в 90х студія була закрита. І я пішла іншим шляхом.
Пристрасть до анімації та педагогіку вдалось поєднати. Я створила дитячий Центр Анімаційної Творчості "Анімагія". Ми робили мультфільми: мальовані перекладки, лялькові, пластилінові, комп'ютерні та пісочна анімація. З роками ми розширювались і переросли в "Центр Творчості" з багатьма напрямками. В Києві у нас 2 філії. Я керую Центром і викладаю в художній студії, проводжу майстер-класи.
Жага творчості, звичайно, привела мене до вивчення академічного малюнка. Я поступила в Академію реалістичного мистецтва С. Брахнова. Знаєте, це як знайти те, що шукав все життя. Це як в один день зрозуміти, що світ кольоровий і має нескінченне поєднання цих відтінків. Для мене світ став неосяжно великим і прекрасним. І я можу доторкнутись до нього пензликом!
Сміливо можу сказати, у мене з'явилось друге дихання. З 2019 року я стала брати участь у виставках, планувати власні проекти.
- Виставка «Філософія творчості», Будинок Художника, Київ, грудень 2020 р.
- Виставка «Створюючи красу», Будинок Художника, Київ, березень 2021 р.
- Виставка «Art is everywhere», в рамках міжнародного фестивалю «Сліди», Музей історії Києва, травень 2021 р.
- Виставка «Independence», присвячена 30-річчю незалежності України, в рамках міжнародного фесливалю «Сліди», Музей історії Києва, серпень 2021 р.
А потім в один день життя зупинила війна. Я вимушено переїхала в Німеччину. Нажаль, закрила улюблений Центр Творчості, працювати і брати на себе відповідальність за життя дітей не можливо. Я втратила все, що так любила. Я залишилась без роботи. Але, де б ти не був, і що б не сталося, з тобою залишаються досвід, жага жити і бажання не зупинятись. В Німеччині я почала все з початку і поринула в те, що дозволило виплеснути всі почуття, всі болі та всі сподівання - це живопис. Перші роботи були скоріше живільними ліками, щоб відчути себе живою, щоб від стану закляклості і німоти почати говорити хоча б з самою собою. А потім робіт ставало більше і з'являлись серії. А потім на виставках я побачила, як реагують на мої картини глядачі, як і їм потрібно говорити, не мовчати, об'єднюватись, переосмислювати і нести українську культуру, показувати нашу силу, незламність, наповнюватись і мати стільки сили, щоб вистачало віддавати її іншим. Від моїх перших тихих робіт я сьогодні готова кричати своїми картинами, бо вірю в Перемогу, вірю в Україну, вірю, що кожен з нас своїми діями рушить світ.
- До річниці війни в Україні, персональна виставка «Вистояти», Teloy-Mühle, Німеччина, Меєрбуш, лютий 2023 р.
- Виставка "Woman's Essense", галерея Labo, Німеччина, Берлін, квітень 2023 р.
- Виставка "Мистецтво через усвідомлення", Вінницький обласний художній музей, серпень 2023 р.
- Персональна виставка "Там співатимуть пташки", Німеччина, Потсдам, St. Nikolaikirche, серпень 2023 р.
- Виставка "Women through time", Konsulat der Republik Argentinien in Bonn, Німеччина.
В Німеччині я заснувала благодійний арт-проект "Ефект метелика". Це об'єднання українських мисткинь, яких з початку війни прийняла Німеччина. Мовою живопису ми говоримо про найважливіші процеси, які запустила війна в Україні. Це про те, що навіть найменші дії кожного з нас спричиняють глобальні зміни у світі. Ми провели декілька успішних виставок в Німеччині і плануємо не зупинятись:
- лютий 2024, галерея "Аrtrmx e.V." , Köln;
- березень 2024, "Forum", Leverkusen;
- квітень 2024, Pavillon Brackwede, Bielefeld;
- липень 2024, галерея "Katharinenhof", Bonn;
- серпень 2024, "Schokoladenmuseum", Köln;
- вересень 2024, "Ukrainische Personalpfarrei St. Wolodymyr", Hannover.
Сподіваюсь, мій сайт допоможе розкритись і знайти тих, хто живе творчістю так саме, як і я.
я на зв'язку.
Я завжди в пошуку нових цікавих проектів.
Давайте поспілкуємось.
+380503572346